🎉 Spustili jsme náš nový plugin pro WordPress! Stáhnout nyní

Elektronické obchodování v Itálii

Itálie je jedním z nejrychleji rostoucích trhů elektronického obchodování v Evropě. Vzhledem k tomu, že Italové začali nakupovat online později, je zde stále dostatek prostoru pro nové poskytovatele. S více než 60 miliony obyvatel je to pro nizozemské podnikatele zajímavý trh. V roce 2021 bude nejméně 38 % italského elektronického obchodu tvořit nákup v zahraničí. Důležitou roli hraje pro Italy doručení: u drahých produktů očekávají doručení zdarma a před nákupem chtějí mít jasné informace o nákladech na doručení. Při zakládání italského internetového obchodu nebo webových stránek to berte v úvahu.

Trust

Vzhledem k tomu, že italský elektronický obchod je stále relativně mladý, důvěra je stále nízká. Mnoho spotřebitelů se stále obává o bezpečnost online nakupování. Je proto důležité zajistit, aby se vaši italští zákazníci cítili ve vašem internetovém obchodě bezpečně. Toho můžete dosáhnout mimo jiné tím, že:

 • Správný způsob platby
 • Dobrý zákaznický servis, samozřejmě v italštině
 • Snadný proces vrácení
 • Italský text

Za zmínku stojí také to, že italští spotřebitelé o prodeji dlouho přemýšlejí, než jej definitivně potvrdí. Dělají to například tak, že si zboží vloží do nákupního košíku, ale ještě ho nekoupí. Pokud tedy expandujete do Itálie, je vhodné na své stránky zařadit možnost "seznam přání".

3 nejčastější zahraniční online nákupy:
 1. Čína

 2. Německo

 3. Spojené království

3 nejvýznamnější kategorie výrobků:
 1. Oblečení a obuv (31 %)

 2. Elektronika (28 %)

 3. Dům a zahrada (14%)

3 nejoblíbenější platební metody:
 1. Digitální peněženka (Paypal, Allpay; 37 %)

 2. Platební karta (29 %)

 3. Kreditní karta (24 %)

Čísla: Přeshraniční průzkum mezi zákazníky e-shopů, který provedla Mezinárodní poštovní spolupráce (IPC).

Vzestup italského elektronického obchodu: příležitosti pro přeshraniční prodejce

Itálie je po Německu a Francii třetí největší evropskou ekonomikou, má přibližně 59 milionů obyvatel a je zakládajícím členem Evropské unie, OECD, G7 a G8. Země je také největším trhem s luxusním zbožím v Evropě, což asi není překvapením, protože z Itálie pocházejí módní značky jako Armani, Versace, Prada a Gucci, stejně jako automobilové značky Ferrari, Buggati a Lamborghini. Země se poměrně rychle rozvíjí, ale mezi jižní a severní Itálií jsou velké ekonomické rozdíly, přičemž sever je bohatší.

V posledních letech se v Itálii prudce zvýšila aktivita v oblasti elektronického obchodování, kdy se podniky všech velikostí zaměřují na online prodej, aby oslovily nové zákazníky. Tento trend je způsoben řadou faktorů, včetně rostoucího počtu uživatelů internetu v zemi a rostoucí obliby mobilního nakupování. V lednu 2022 mělo přístup k internetu 76,3 % obyvatel (ve věku od 2 let) (o 1,4 % více než v loňském roce).

V důsledku tohoto přechodu k online nakupování se nyní nabízí mnoho příležitostí pro přeshraniční prodejce, kteří chtějí rozšířit své aktivity do Itálie. Díky velkému počtu obyvatel a vysoké míře rozšíření internetu a mobilních telefonů je země atraktivním trhem pro společnosti zabývající se elektronickým obchodováním.

Očekává se, že tržby na trhu elektronického obchodování dosáhnou do roku 2022 výše 55 miliard eur a každoročně porostou přibližně o 16,5 % na očekávaný objem trhu 87 miliard eur v roce 2025.

Na trhu elektronického obchodování se očekává, že počet uživatelů do roku 2025 dosáhne 40,4 milionu.

Co je třeba zvážit při podnikání v Itálii?

Při prodeji v Itálii musí společnosti zohlednit řadu aspektů, jako jsou pravidla DPH v této zemi a pravidla pro doručování a vracení zboží. Při pečlivém plánování a realizaci však může být prodej v Itálii velmi úspěšný. Pokud uvažujete o rozšíření svého podnikání v oblasti elektronického obchodování do Itálie, zde je několik tipů, které vám pomohou začít:

1. Průzkum italského trhu elektronického obchodování

Než začnete prodávat v Itálii, je důležité prozkoumat italský trh elektronického obchodování. To vám pomůže pochopit velikost a rozsah této příležitosti, jakož i klíčové hráče na trhu.

2. Znát pravidla DPH.

Jako podnikatel v oblasti elektronického obchodu musíte znát pravidla a předpisy o DPH v Itálii. DPH je v Itálii v současné době stanovena na 22 % a podniky se musí zaregistrovat, aby mohly prodávat online.

3. Výběr správné platformy

K prodeji v Itálii můžete využít řadu různých platforem pro elektronické obchodování. Je důležité vybrat si spolehlivou a uživatelsky přívětivou platformu, která nabízí dobrou zákaznickou podporu.

4. Přeložte / lokalizujte své webové stránky

Při prodeji na novém trhu je důležité lokalizovat své webové stránky. To znamená, že své webové stránky přeložíte do místního jazyka a měny. Musíte také zajistit, aby vaše webové stránky byly v souladu s místními předpisy. Překlad můžete snadno spustit prostřednictvím webu Clonable, kde vám možnosti personalizace na ovládacím panelu umožní vše přizpůsobit a zdokonalit.

5. Najděte si spolehlivého partnera pro přepravu

Jedním z nejdůležitějších aspektů v Itálii je nalezení spolehlivého přepravního partnera. To je důležité zejména v případě, že prodáváte cenné zboží, protože musíte zajistit, aby byly vaše výrobky doručeny bezpečně a včas.

6. Propagace vaší firmy

Jakmile jste založili svůj e-shop, musíte ho začít propagovat. Existuje řada způsobů, jak toho dosáhnout, včetně online reklamy, sociálních médií a PR.

Z marketingových aktivit Itálie nejvíce investuje do SEO. Částečně je to způsobeno tím, že konkurence v Itálii je stále relativně nízká ve srovnání s ostatními velkými evropskými zeměmi, jako je Německo a Velká Británie, ale také například ve srovnání s Nizozemskem.

7. Poskytování vynikajících služeb zákazníkům

Poskytování vynikajících služeb zákazníkům je pro každý elektronický obchod zásadní. To platí zejména při prodeji na novém trhu, protože si musíte vybudovat důvěru u italských zákazníků.

Máte ještě otázky?

Pak vyplňte níže uvedený formulář.

Související blogy: