🎉 Spustili jsme náš nový plugin pro WordPress! Stáhnout nyní

Nejpoužívanější jazyky na internetu: pohled na Evropskou unii

Věděli jste, že na celém světě se mluví téměř 7 000 jazyky? Šílené, že? Při takovém množství možností není divu, že existují jazykové bariéry. Přemýšleli jste ale někdy o tom, které jazyky se na internetu používají nejčastěji? Ačkoli Angličtina je obecně nejpoužívanějším jazykem, v některých částech internetu jsou však významnější jiné jazyky. Například v Evropské unii je nejpoužívanějším jazykem na internetu němčina, následuje angličtina, francouzština a angličtina. Španělština.

Evropské jazyky a kultury na internetu

Evropské jazyky a kultury hrají na internetu důležitou roli. Pokud se podíváme na počet obyvatel EU, zjistíme, že největší počet obyvatel má Německo, následuje Francie, Španělsko a Spojené království. Všechny tyto země mají své vlastní jedinečné jazyky a kultury, které hrají na internetu významnou roli.

Kolika jazyky se v Evropě mluví?

Podle Evropské unie je v EU 24 úředních jazyků.

Bulharština, dánština, němčina, angličtina (i po brexitu zůstává angličtina úředním jazykem v EU). Jak Malta, tak Irsko mají totiž angličtinu jako svůj úřední jazyk), estonština, finština, francouzština, řečtina, maďarština, irština, italština, chorvatština, lotyština, litevština, maltština, nizozemština, polština, portugalština, rumunština, slovinština, slovenština, španělština, čeština a švédština.

Jedná se v podstatě o úřední jazyky členských států. Jako poslední byl v roce 2013 mezi úřední jazyky EU zařazen chorvatský jazyk.

Co znamená status úředního jazyka EU? Předpokládejme, že právní předpisy EU jsou určeny pro skupinu zemí. Pak bude napsán ve všech úředních jazycích. Například právní předpisy EU pro Skandinávii jsou psány ve švédštině, finštině a dánštině. Právní předpisy EU pro celou Evropskou unii jsou přeloženy do všech 24 jazyků.

Kromě toho mohou poslanci Evropského parlamentu vždy hovořit jedním z těchto 24 jazyků. Ostatní členové pak dostanou živý překlad ve svém jazyce. Smyslem je, aby každý mohl komunikovat ve svém jazyce.

Pro usnadnění komunikace v koridorech má EU tři pracovní jazyky: angličtinu, francouzštinu a němčinu. Každý zaměstnanec mluví alespoň jedním z těchto jazyků, obvykle dvěma nebo všemi třemi.

Internet jako vyrovnávací prvek pro evropské jazyky

Internet je globální fenomén, což znamená, že jej lidé z celého světa používají k různým účelům, včetně komunikace, zábavy a vzdělávání. To znamená, že lidé s větší pravděpodobností narazí na webové stránky ve svém rodném jazyce. Internet je navíc skvělým vyrovnávačem. Umožňuje lidem přístup k informacím, které by jinak neměli, zejména lidem žijícím v zemích, kde se jejich rodným jazykem nemluví.

Vyhledávání informací v evropských jazycích na internetu

Pokud se tedy někdy budete cítit ztraceni v rozlehlosti internetu, nezoufejte. Je pravděpodobné, že to, co hledáte, najdete v jednom z nejpoužívanějších jazyků na internetu, ať už jde o jeden z 24 úředních jazyků EU, nebo o menšinový či regionální jazyk. Evropské jazyky a kultury jsou důležitou součástí internetu a pomáhají posilovat globální komunikaci a porozumění mezi různými kulturami.

Máte ještě otázky?

Pak vyplňte níže uvedený formulář.

Související blogy: