O stránkách Clonable

Clonable - váš klonovací a lokalizační nástroj pro webové stránky a webové obchody.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefonní číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodní centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Často kladené otázky

/Často kladené otázky

Nejčastější dotazy k nástroji Clonable

Hledáte další informace nebo máte dotaz? Odpověď pravděpodobně najdete na této stránce.

Stále na to nemůžete přijít? Pak prosím neváhejte kontakt kontaktujte nás.

Často kladené otázky - Obecné

add remove Co přesně je Clonable?

Kopírování webových stránek, ale zachování jedinečného obsahu pro Google, jak to zní? Pomocí nástroje Clonable můžete například velmi snadno naklonovat nizozemské (.nl) webové stránky na belgické (.be). Svůj německý webový obchod však můžete také přeložit například do dánštiny a umístit jej na doménu .dk. Webové stránky budou identické, aniž by je vyhledávače plagiovaly. Ani v případě, že překlad do našeho systému nepřidáte. Sami si vyberete, které prvky chcete pro klonované webové stránky upravit. Můžete například nahradit logo a/nebo nizozemská klíčová slova vlámskými. Nebo změňte určitý německý překlad, protože na svých německých webových stránkách chcete zachovat určitý žargon. Další výhody nástroje Clonable najdete níže.

add remove Jaká je výhoda klonování webových stránek?

Klonování webových stránek do jiné oblasti má šest hlavních výhod:

 1. Klon provádí automatické překlady. Také pro nové stránky, které přidáte v původním jazyce.
 2. Nalezitelnost ve vyhledávači Google nebo jiných vyhledávačích je lepší u domény z vašeho regionu než u domény z jiné země. Doména .be si v Belgii vede automaticky lépe než doména .nl. A samozřejmě budete v Německu prodávat rychleji, pokud bude váš obsah v němčině místo v holandštině.
 3. Asi největší výhodou je, že nemusíte sami udržovat druhý web. Protože je web klonován, je vždy aktuální. Pokud je článek umístěn na jeden web, bude automaticky umístěn i na klon (pokud není nastaveno jinak). Poté se také automaticky lokalizuje (např. zaplaví) do cílové oblasti.
 4. Potenciální zákazník se cítí lépe na doméně ze své země. Zvláště když je lokalizován do této země. Francouz bude rychleji konvertovat (něco si koupit / kontaktovat atd.) na francouzském webu!
 5. Pro 2 nebo více webů stačí používat pouze jeden ovládací panel/ backend (užitečné např. pro správu skladových zásob).
 6. Máte možnost inzerovat prostřednictvím reklam Google s doménou z oblasti, kterou chcete "dobýt". Potenciální zákazníci se na domácí doménu prokliknou rychleji. To vede k většímu počtu návštěvníků stránek při stejných nákladech na reklamu.
add remove Jaké jazyky jsou možné?

Možnosti lokalizace na webu Clonable jsou skvělé. Klonovat můžete téměř jakoukoli doménu.

V současné době je to možné:

 • Holandský
 • Němčina
 • Francouzština
 • Angličtina
 • Španělština
 • Portugalština
 • Italský
 • Švédský
 • Dánský
 • Finsko
 • Rumunština
 • Polský
 • Bulharský
 • Slovinština
 • Slovenská
 • Česky
 • Umožňuje
 • Litevština
 • Stále pracujeme na ruštině, japonštině a čínštině. Nemůžeme však poskytnout takové záruky jako u ostatních jazyků.

Chcete naklonovat svůj web bez překladu. I to je možné. Můžete klonovat téměř jakýkoli jazyk, pokud se jedná o podobný jazyk nebo dialekt. Příklady běžných klonů jsou:

 • Nizozemština (.nl) → vlámština (.be)
 • Německo (.de) → Rakousko (.at)
 • Francie (.fr) → francouzsky mluvící Belgie (.be), Kanada (.ca) nebo Pobřeží slonoviny (.ci)
 • Španělsko (.es) → Argentina (.ar), Mexiko (.mx) nebo Kolumbie (.co)
 • Mezinárodní (.com) → Anglie (.co.uk), Austrálie (.au), Indie (.in) nebo USA (.us)

Stránka Clonable samozřejmě funguje i opačně pro výše uvedené možnosti. Zajímá vás další možnost klonování? Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na možnosti. Rádi se necháme překvapit!

add remove Je klonování webu totéž jako jeho překlad?

Ne, to není totéž! Klonování webových stránek automaticky neznamená, že budou přeloženy. Většina zákazníků si to však přeje a volí klon s překladem. Klonování webových stránek bez překladu je také možné a nabízí mnoho výhod. Obsluhuje určitou oblast se stejným jazykem a zajišťuje, aby se vaše webové stránky umístily výše ve výsledcích vyhledávání v dané oblasti. Některá klíčová slova je však možné přizpůsobit cílové skupině (lokalizace).

add remove Jaký je rozdíl oproti překladači Google?

Clonable má více výhod než pouhý překlad webových stránek prostřednictvím překladače Google.

 1. Velkou výhodou je, že prostřednictvím stránky Clonable získáte další doménu, kterou vyhledávače indexují. Například s doménou .de můžete být nalezeni v Německu. Překladač Google není indexován společností Google, což znamená, že nezískáte žádné další zákazníky.
 2. Překladač Google přeloží celou stránku, ale změny nejsou možné. Na stránkách Clonable je možné po překladu provádět úpravy, a to jak textu, tak například měnit obrázky, loga nebo předvolby. Podívejte se na našeDatabáze znalostí další informace o všech možnostech.
 3. Překlady Google Translate nejsou vždy tak dobré, naše jsou mnohem lepší. Zejména proto, že jsme je nechali zkontrolovat korektorem.
 4. Tlačítko Překladač Google na vašich webových stránkách vypadá poněkud neprofesionálně.
 5. S klonovanou webovou stránkou přes Clonable můžete na této webové stránce (a tedy i na této zahraniční doméně) inzerovat nebo uplatňovat marketingové strategie, což s Překladačem Google není možné.
add remove Mám webový obchod, funguje to také?

Ano, je! Existuje již několik zákazníků, kteří použili nástroj Clonable ke klonování svého internetového obchodu. Funguje to stejně dobře jako u blogu nebo informační stránky. Existují i specifické náhrady pro webové obchody, které pomáhají zvýšit konverzi. Neváhejte se na to zeptat.

add remove Potřebuji ke klonování webu přes Clonable nějaké technické znalosti?

Ne, k práci s webem Clonable nepotřebujete žádné specifické znalosti. Systém back-end je jednoduchý a snadno se používá. V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kdykoli kontaktovat. Pokud si přejete, můžete si také zvolit konfiguraci nástroje na adrese Clonable.

add remove Lze naklonovat jakoukoli webovou stránku?

Ano, v zásadě lze naklonovat každou webovou stránku! U klonu s překladem existuje jen několik výjimek, kdy není možné přeložit vše správně. Načítání dynamického obsahu zatím není vždy možné.

add remove Mohu svůj klon nakonfigurovat také pomocí Clonable?

Vlastní konfigurace klonu Clonable je velmi snadná. Pokud si však přejete, aby byl nakonfigurován, je to také možné. Vaše klonové stránky můžeme rychle a efektivně optimalizovat pro danou zemi. Pro více informací o nákladech nás prosím kontaktujte.

add remove Mohu se propojit s jiným účtem např. pro Google Analytics, Doofinder, Google Search Console nebo jiné vyhledávače?

Ano, můžete to snadno nastavit. U internetových obchodů to však není vždy vhodné, protože transakce probíhají na původním účtu.

Pokyny: Pokyny budou následovat.

add remove Jaký je rozdíl mezi přesměrováním webu na můj aktuální web a klonováním webu?

Ne, propojení stránky není totéž jako klonování pomocí Clonable. Když stránku naklonujete, máte tu výhodu, že ji můžete přizpůsobit vzhledu a klíčovým slovům dané země nebo regionu. Díky tomu budou vaše webové stránky lépe vyhledávány vyhledávači a zákazník se bude v prostředí vašich webových stránek cítit lépe.

Často kladené otázky - Žádosti o klonování

add remove Za jak dlouho bude můj klon připraven?

Během 10 minut je klon již vytvořen (přeložen) a připraven k použití. Vzhledem ke změnám DNS však často trvá déle, než jsou stránky dostupné po celém světě, a my nemůžeme ovlivnit dobu, kterou vaše IT společnost potřebuje ke správnému nastavení jazykových značek. První změny však můžete začít provádět již nyní.

add remove Jaké jsou náklady na klonované webové stránky?

Náklady na web Clonable závisí na překladech, které váš web vyžaduje. Pokud vaše stránky nepotřebují překlady, pak je cena 50,- € měsíčně za stránku. Pro weby s překlady, ale ne s mnoha stránkami, je cena 75,- € měsíčně za web / jazyk. Pro stránky s více stránkami je cena 200,- € za stránku / jazyk. Samozřejmě se vždy můžeme dohodnout na řešení na míru, pokud je zakoupeno více klonů najednou. Pro více informací vás odkazujeme na naši stránku s cenami.

add remove Jaké údaje jsou potřeba k žádosti o klonování?

Nejprve potřebujeme vědět, jaký bude název domény klonovaného webu, na jakém systému CMS váš web běží a do jakého jazyka chcete web klonovat. V zásadě tak můžeme začít pracovat téměř okamžitě.

Často kladené otázky - Back-end Clonable

add remove Jak mohu pracovat v back-endu klonovaného webu?

Klonované webové stránky nemají vlastní back-end, protože se jedná pouze o živou kopii front-endu. Veškeré změny v back-endu původního webu se automaticky zobrazí na přeloženém klonu. Pokud chcete provádět změnypouze na klonovaném webu, například přidávat klíčová slova nebo měnit loga, můžete to nastavit v nabídce Clonable.

add remove Mám webový obchod a chtěl bych změnit vybranou zemi odeslání v mém klonu, je to možné?

Ano, to je jistě možné. Pokud je země odeslání vybrána již při objednávce, ušetří to zákazníkovi práci a usnadní mu to práci. Viz . zdejak to lze upravit.

add remove Co mohu změnit v zadní části?

Pomocí webu Clonable můžete snadno přizpůsobit téměř vše na svých stránkách. Pro lokalizaci webu můžete snadno upravit následující položky:

 • (Hledat) slova
 • Obrázky
 • Zobrazit nebo nezobrazit texty
 • Loga
 • USP
 • Předvolby:
  - Platební metody
  - Země odeslání
add remove Chci na klonovaný web umístit jiné logo, je to možné?

Ano, na klonovaných webových stránkách můžete snadno změnit logo nebo obrázek.

Pokyny: Viz . zdejak to funguje.

Často kladené otázky - Propojení účtů

add remove Jak propojím svůj účet Google Analytics?

Pokyny pro propojení účtu Google Analytics budou následovat.

add remove Jak propojím službu Google Search Console s klonovaným webem?

Klonovaný web můžete přidat do konzoly Google Search Console stejným způsobem jako normální web.
Přidat Poperty → zadejte název domény nebo adresu URL

Moje otázka není zahrnuta, co mám dělat?

Nepatří vaše odpověď mezi výše uvedené otázky? Pak nás neváhejte kontaktovat níže. Samozřejmě vám rádi pomůžeme. Můžete nás kontaktovat telefonicky (+31 492 77 52 69), e-mailem (info[@]clonable.net) nebo pomocí níže uvedeného kontaktního formuláře.