O stránkách Clonable

Clonable - váš klonovací a lokalizační nástroj pro webové stránky a webové obchody.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefonní číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodní centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Elektronické obchodování ve Francii

Elektronické obchodování ve Francii

Chcete rozšířit svůj internetový obchod do Francie? Francouzský trh elektronického obchodování je jedním z největších v Evropě. Francie patří spolu s Německem a Spojeným královstvím mezi tři největší evropské online trhy. Francouzští spotřebitelé nakupují své výrobky také v zahraničních internetových obchodech. V roce 2021 bylo 15 % elektronického obchodu nákupem v zahraničí. Proto má jistě smysl dobýt francouzský trh svým internetovým obchodem. Francouzi stále častěji nakupují na cestách, tzv. m-commerce. Proto se ujistěte, že je váš francouzský internetový obchod přístupný a čitelný i na mobilních zařízeních.

3 nejčastější zahraniční online nákupy:

  1. Čína
  2. Německo
  3. Spojené království

3 nejvýznamnější kategorie výrobků:

  1. Oblečení a obuv (34 %)
  2. Elektronika (19 %)
  3. Dům a zahrada (16%)

3 nejoblíbenější platební metody:

  1. Platební karta (49 %)
  2. Digitální peněženka (Paypal, Allpay; 32 %)
  3. Kreditní karta (11 %)

Čísla: Průzkum přeshraničních zákazníků v oblasti elektronického obchodování , který provedla Mezinárodní poštovní spolupráce (IPC).

Zákony a předpisy

Pokud jsou vaše výrobky v souladu s právními předpisy EU, můžete s nimi ve Francii volně obchodovat. Je však vhodné ověřit, zda jsou požadavky na výrobky ve Francii stejné jako v Nizozemsku. Další požadavky se vztahují například na doplňky stravy, potraviny a léčiva. Někdy platí zvláštní požadavky na označování.
Pokud prodáváte francouzským zákazníkům, existují i další zákony a předpisy. Například existuje přísný zákon o životním prostředí "Responsabilité Élargie du Producteur" (REP). Tuto povinnost musíte dodržovat, pokud prostřednictvím svého internetového obchodu prodáváte balené výrobky francouzským spotřebitelům. Francouzské zákony stanoví, že jste první v řetězci, kdo je zodpovědný za nakládání s obaly.
Pokud prodáváte výrobky ze svého internetového obchodu francouzským spotřebitelům, platí zásada "země určení". To znamená, že svému francouzskému soukromému zákazníkovi vystavíte fakturu s francouzskou DPH: TVA (Taxe sur la Valeur Ajoutée). Pouze v případě, že vaše celková částka pro francouzské spotřebitele spolu s ostatními prodeji soukromým zákazníkům uvnitř EU zůstane pod prahovou hodnotou 10 000 EUR, můžete jako nizozemský internetový obchod nadále účtovat nizozemskou DPH.

Francouzský zákazník:

91 % používá sledování a dohledávání
89 % respondentů chce, aby jim byly balíky doručovány domů.
72 % si myslí, že obaly by měly být recyklovatelné.
56 % dává přednost udržitelným dodávkám
29 % očekává, že v budoucnu bude více nakupovat v sousedních zemích.