O stránkách Clonable

Clonable - váš klonovací a lokalizační nástroj pro webové stránky a webové obchody.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefonní číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodní centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Clonable - Náš příběh

Od frustrace přes nápad až po grant.... celosvětově používaný přeshraniční nástroj?

Jako partner jednoho z největších hokejových internetových obchodů v Evropě Hockeygear. eu hledá online marketingová agentura Wecommerce od první spolupráce v roce 2011 způsoby, jak dělat chytrý a nákladově efektivní marketing. Nemáme takové megarozpočty, jaké měli a mají někteří naši konkurenti v hokejovém průmyslu, takže se musíme snažit pomocí dobrých strategií a chytrých triků stále získávat podíl na trhu. Také proto, abyste mohli nakupovat levněji, a tím dosáhnout dostatečného zisku. Když od roku 2017 stále častěji propukaly cenové války, museli jsme přemýšlet, co uděláme, abychom na trhu přežili. Neustálé udržování nízkých cen by mělo katastrofální dopad na zisky. Jedním z alternativních řešení bylo částečně se vyhnout boji a také se zaměřit na zahraniční trh. Bez absurdních reklamních rozpočtů, ale se snahou zaměřit se na vyšší pozice v Googlu. Hokej však není v mnoha zemích příliš rozšířeným sportem, a proto bylo nutné jej realizovat nákladově efektivně. Pro francouzský internetový obchod s potenciálem obratu několika desítek tisíc eur během několika let není k dispozici mnoho času a peněz na tvorbu a údržbu webových stránek.

Němčina, angličtina, francouzština a španělština... ale žádný vlámský obchod

Začali jsme s německým a anglickým internetovým obchodem, protože hokejové trhy jsou tam poměrně dobře rozvinuté. Později přibyl španělský a francouzský obchod. Belgický jsme prozatím nezaložili, protože by bylo příliš mnoho práce udržovat i tento obchod. V roce 2009 měl belgický hokejový svaz pouze 23 000 členů. S vlámským obchodem v nizozemštině bychom oslovili jen zlomek počtu členů hokejového klubu, který máme v Nizozemsku (240 000), a proto se nám to pravděpodobně nevyplatilo. Trh v Belgii však rychle rostl a my jako online marketéři s velkým důrazem na SEO jsme zjistili, že je velmi nešťastné, že s Hockeygear.eu jsme v Belgii ve výsledcích Google sotva bodovali. Tak mě začalo svrbět, abych s tím něco udělal. Koneckonců, v Nizozemsku bylo vše správně nastaveno pro SEO a ve Flandrech to nemělo velký význam.

Pro malý trh, jako je Flandry, je kopírování a údržba příliš drahá.

Belgický hokejový tým do 16 let vyhrál mistrovství Evropy 2004

Pokaždé jsme však došli k závěru, že se nám nevyplatí tento webový obchod zakládat (kopírovat z holandštiny), udržovat a hostovat. Ročně by to stálo klidně deset tisíc eur, což je v době cenových válek, kdy marže stejně nejsou vysoké, docela velká investice. Když jsme však v roce 2019 začali s naším tehdy 18letým programátorem na částečný úvazek Basem van den Boomem brainstormovat, jak bychom mohli tento problém vyřešit, objevily se nejrůznější možnosti. Van den Boomovy znalosti programování se spojily s našimi znalostmi a zkušenostmi v oblasti online marketingu a vznikl základ pro Clonable.

Testování Clonable

Nápad byl poté otestován na několika internetových obchodech pod naší správou, konkrétně na Ippontime.be, Spiruella.be a Hockeygear.be. Přidali jsme také webový obchod jednoho z našich zákazníků, kterému se tento nápad také líbil. Společnost Plotterwinkel.nl již měla belgický obchod, ale jeho údržba zabírala příliš mnoho času v porovnání se zakázkami, které generoval. Když se majitel dozvěděl o naší nové metodě, byl připraven na změnu. Rok 2020 byl pak věnován profesionalizaci, vytvoření jednoduchého ovládacího panelu pro klienty a přesvědčení klientů naší vlastní online marketingové agentury Wecommerce, abychom mohli ostatním dokázat na ještě více datech a příkladech, že nástroj funguje a dělá přesně to, co má: šetří čas při vytváření a údržbě webových stránek, přitahuje další návštěvníky díky SEO a umožňuje lokalizaci. A to nejen pro Belgii, ale také pro kloony z Německa do Rakouska nebo například ze Španělska do Argentiny.

Funkce překladu

V roce 2021 jsme během brainstormingu dostali nápad zjistit, zda bychom mohli umožnit také překlady, a naši zákazníci se také často ptali, zda by nebylo možné obsah přeložit. To by jim umožnilo ještě více rozšířit svůj internetový obchod. Zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda, ale tato funkce byla přidána během chvilky. Tato překladatelská funkce zajistila, že Clonable byla věnována velká pozornost. Po dvou velmi úspěšných dnech na veletrhu Webwinkel Vakdagen v Utrechtu, kde jsme poprvé představili Clonable s překladatelskou funkcí, jsme si všimli, jak velký zájem a poptávka po ní existuje. Zejména proto, že jsme také vytvořili funkci, díky které je pro každý web do 5 minut k dispozici ukázkový web s překladem.

Soutěž podporující

Prostřednictvím webu Clonable mohou i malé společnosti efektivně a s nízkými náklady prověřit možnost prodeje do zahraničí. Mohou tak konkurovat velkým mezinárodním společnostem, aniž by musely vynakládat obrovské investice, což jen zvýší konkurenci ve světě. Doba, kdy se do zahraničí prodávalo pouze prostřednictvím monopolů, jako je Amazon, je definitivně pryč.....

Druhá polovina roku 2021 by měla být ve znamení dalšího růstu zákazníků a rozšiřování možností nástroje. Kromě toho usilovně pracujeme na zvýšení informovanosti. Od RVO již byla získána dotace na inovace, Clonable se účastní soutěže KVK Innovation Top 100 a podporu našemu nástroji vyjádřil Innovatiehuis De Peel.

Budoucnost mezinárodního obchodu vypadá jasně....budoucnost je Clonable!

Niels Arts, Bas van Schijndel a Bas van den Boom,