O stránkách Clonable

Clonable - váš klonovací a lokalizační nástroj pro webové stránky a webové obchody.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefonní číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodní centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Případ: ippontime.nl

Webshop Belgie - klon wordpress webové stránky - upravit nastavení pokladny

Případ: ippontime.nl

Ippontime.nl je holandský internetový obchod s judo vybavením, jako jsou judo dresy, judo popruhy, tašky a podobně. Judo je v Belgii poměrně malý sport. Ippontime.nl má v Nizozemsku poměrně vysoké pozice ve vyhledávačích. Naopak v Belgii webový obchod téměř vůbec nebodoval. Clonable.cz zřídil tento web jako jeden z prvních testovacích případů v polovině roku 2019.

Po naklonování stránky Ippontime.nl získala belgická varianta během tří měsíců stejné nebo dokonce vyšší pozice ve vyhledávačích v Belgii než v Nizozemsku.

Graf vpravo ukazuje, že webový obchod byl naklonován v srpnu. Chvíli pak trvalo, než Google stránky správně zachytil. Ale jakmile se tak stalo, pozice klíčových slov rychle stouply. A bez větší námahy se podařilo přivést další návštěvníky.

Ippontime.be - hodnocení klíčových slov judo

Vlevo vidíte, jak vypadají současné organické pozice ve službě Google. Pozice samozřejmě trochu kolísají, ale jak je vidět z výše uvedeného grafu, od března 2020 zůstávají poměrně stabilní. Někdy "judo suit" vystřelí z místa 3 na 1 nebo naopak a celkový objem vyhledávání pak klesá nebo stoupá. Je zřejmé, že pozice "důležitých" termínů kolem judistického vybavení jsou všechny na prvních třech místech.

Jaké změny byly provedeny na stránkách Ippontime.be prostřednictvím Clonable?

  • Upravte slova: např. z pásků na judo se stanou pásky na judo. To v Belgii okamžitě získává pozici 1. Také proto, že nizozemská konkurence používá špatný termín.
  • Přizpůsobení loga
  • Přizpůsobení skriptu Doofinder: Byl vytvořen náhradní skript pro speciální externí vyhledávač.
  • Pokladna: země automaticky nastavena na Belgii místo Nizozemska

O rok později se organické výsledky zřetelně zlepšily. Tento testovací případ je tak zajímavý proto, že v té době nebylo na nizozemském webu provedeno nic pro SEO. Počet návštěvníků v Belgii se naopak zvýšil o 45 %. O významné procento se zvýšil i počet belgických objednávek v elektronickém obchodě, což dokazuje užitečnost webu Clonable.