🎉 Spustili jsme náš nový plugin pro WordPress! Stáhnout nyní

Začínáme na Clonable?

Odpovídáme na vaše otázky.

Obrázek otazníku

Obecné

Co přesně je Clonable?

Clonable je nástroj pro kopírování, případný překlad a údržbu webových stránek. Jak to zní? Pomocí nástroje Clonable můžete například velmi snadno naklonovat nizozemské (.nl) webové stránky na belgické (.be). Můžete ale také přeložit svůj německý webový obchod například do dánštiny a umístit jej na doménu .dk. Webové stránky zůstanou naprosto stejné, aniž byste se podle vyhledávačů dopustili plagiátorství. A to ani v případě, že překlad do našeho systému nepřidáte. Sami si vyberete, které prvky pro klonovaný web upravíte. Můžete například nahradit logo a/nebo nizozemská klíčová slova za vlámská klíčová slova. Nebo změnit určitý německý překlad, protože na německém webu preferujete určitý žargon. Další výhody nástroje Clonable najdete níže.

Jaká je výhoda klonování webových stránek?

Klonování webových stránek do jiné oblasti má tři hlavní výhody:

 1. Úspora nákladů. Kopírování a překlad webu nebo internetového obchodu obvykle stojí obrovské peníze. S Clonable je to jen zlomek této částky.
 2. Úspora času. Překlad poměrně rozsáhlých webových stránek, natož pak velmi rozsáhlého internetového obchodu s desítkami tisíc produktů, obvykle trvá měsíce. S webem Clonable můžete začít pracovat během týdne.
 3. Stejně dobře jako bezúdržbové. S údržbou cizího obsahu nejsou žádné potíže, nový obsah se klonuje a překládá automaticky. Nepotřebujete žádný další hosting a stačí udržovat pouze jeden ovládací panel/backend pro dva nebo více webů (užitečné například pro správu skladových zásob).

Kromě toho existuje několik dalších výhod...

 1. Optimalizace SEO. Prostřednictvím webu Clonable můžete být jednoduše nalezeni se svým produktem nebo službou ve více zemích nebo u cizinců, kteří nejsou rodilými mluvčími ve vaší zemi. Navíc vám díky úspoře času a nákladů zbývá více času a peněz na práci.
 2. Optimalizace konverzí | zahraniční zákazník se ve svém vlastním personalizovaném prostředí cítí lépe.
 3. Úspory v Adwords | Můžete inzerovat na jedinečném webu v jeho vlastním jazyce, což zlepšuje skóre kvality, a může tak přinést úspory nákladů.
 4. Kvalita. Ačkoli lidští překladatelé v mnoha případech přirozeně poskytují ještě lepší překlady, Clonable je z hlediska kvality mnohem lepší než Překladač Google. Úspora nákladů a času také znamená, že překladatel může rychle uvést web na téměř dokonalou úroveň pro návštěvníky tím, že zkontroluje nejdůležitější stránky, menu atd. a v případě potřeby je upraví.
Jaké jazyky je možné používat s Clonable?

Možnosti lokalizace pomocí Clonable jsou obrovské. Můžete klonovat prakticky jakoukoli doménu.

V současné době jsou k dispozici tyto jazyky:

 • Bulharský
 • Čínština*
 • Dánský
 • Němčina
 • Angličtina
 • Estonština
 • Finsko
 • Francouzština
 • Řecký
 • Maďarština
 • Indonéský
 • Italský
 • Japonština*
 • Korejština*
 • Umožňuje
 • Litevština
 • Holandský
 • Norština
 • Ukrajinský
 • Polský
 • Portugalština
 • Rumunština
 • Ruský
 • Slovinština
 • Slovenská
 • Španělština
 • Česky
 • Turecký
 • Švédský
 • Arabština

Chcete naklonovat svůj web bez překladu? I to je možné. Klonovat můžete téměř jakýkoli jazyk, pokud se jedná o podobný jazyk nebo dialekt. Příklady běžných klonů jsou:

 • Nizozemština (.nl) → vlámština (.be)
 • Německo (.de) → Rakousko (.at)
 • Francie (.fr) → francouzsky mluvící Belgie (.be), Kanada (.ca) nebo Pobřeží slonoviny (.ci)
 • Španělsko (.es) → Argentina (.ar), Mexiko (.mx) nebo Kolumbie (.co)
 • Mezinárodní (.com) → Anglie (.co.uk), Austrálie (.au), Indie (.in) nebo USA (.us)

Stránka Clonable samozřejmě funguje i opačně pro výše uvedené možnosti. Zajímá vás další možnost klonování? Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na možnosti. Žádná výzva pro nás není příliš bláznivá!

* U zvýrazněných jazyků není kvalita překladu ještě tak vysoká jako u ostatních.

Je klonování webu totéž jako jeho překlad?

Ne, klonování nebo překlad webu je ne to samé! Klonování webových stránek automaticky neznamená, že budou také přeloženy. Většina klientů si to však přeje a rozhodne se pro klon s překladem. Klonování webových stránek bez překladu je také možné a nabízí mnoho výhod. Slouží k oslovení určité oblasti stejným jazykem a zajistí, že se vaše webové stránky umístí výše ve výsledcích vyhledávání v dané oblasti. Je však možné upravit některá klíčová slova tak, aby odpovídala cílové skupině (lokalizace).

Jaký je rozdíl oproti překladači Google?

Clonable má více výhod než pouhý překlad webových stránek pomocí překladače Google.

 1. Velkou výhodou je, že prostřednictvím stránky Clonable získáte další doménu, kterou vyhledávače indexují. S doménou .de vás například najdou v Německu. Překladač Google není indexován společností Google, takže nezískáte žádné zákazníky navíc.
 2. Překladač Google přeloží celou stránku, ale změny nejsou možné. Na stránkách Clonable je možné po překladu provádět změny, a to jak textové, tak například měnit obrázky, loga nebo nastavení předvoleb. Více informací o všech možnostech najdete v naší znalostní databázi .
 3. Překlady Překladače Google opravdu nejsou vždy dobré. Naše jsou mnohonásobně lepší. Zejména proto, že je může zkontrolovat a vylepšit také korektor. Můžete si ho najmout přes nás nebo si někoho najít sami.
 4. Tlačítko Překladač Google na vašich webových stránkách vypadá dost neprofesionálně.
 5. S klonovanou webovou stránkou přes Clonable můžete na této webové stránce (a tedy i na této zahraniční doméně) inzerovat nebo realizovat marketingové strategie, což s Překladačem Google není možné.
Mám webový obchod, funguje to také?

Ano, jistě! Existuje již několik zákazníků, kteří použili nástroj Clonable ke klonování svého internetového obchodu. Funguje to stejně a stejně dobře jako u blogu nebo informační stránky. Existují dokonce specifické náhrady pro webové obchody, které pomáhají zvýšit konverzi. Neváhejte se na to zeptat.

Potřebuji ke klonování webu přes Clonable nějaké technické znalosti?

Ne, nepotřebujete žádné specifické znalosti pro práci s Clonable. Náš systém je jednoduše navržen a snadno se používá. Pokud si nebudete vědět rady, můžete se na nás kdykoli obrátit s dotazy. V případě potřeby si můžete také zvolit konfiguraci nástroje podle Clonable.

Lze naklonovat jakoukoli webovou stránku?

Anov zásadě lze naklonovat jakoukoli webovou stránku! U klonu s překladem existuje pouze omezený počet výjimek, kdy není možné vše správně přeložit. Načítání dynamického obsahu přesto není vždy možné. To se poněkud častěji stává například u systému webových obchodů Shopify a u Wixu.

Mohu svůj klon nakonfigurovat také pomocí Clonable?

Vlastní konfigurace klonu Clonable je velmi snadná. Přesto byste dali přednost tomu, abychom jej nakonfigurovali za vás? Můžete! Váš klon dokážeme optimalizovat rychle a efektivně. Chcete získat více informací o nákladech? Pak nás prosím kontaktujte.

Mohu se propojit s jiným účtem např. pro Google Analytics, Doofinder, Google Search Console nebo jiné vyhledávače?

Ano, můžete to snadno nastavit. U internetových obchodů to však není vždy vhodné, protože transakce probíhají na původním účtu.

Jaký je rozdíl mezi přesměrováním webu na můj aktuální web a klonováním webu?

Propojení stránky není totéž jako klonování pomocí Clonable. Při klonování stránky ji můžete přizpůsobit vzhledu a klíčovým slovům dané země nebo regionu. Tím zajistíte, že vaše stránky budou lépe nalezeny vyhledávači a že se zákazník bude na vašich stránkách cítit lépe.

Jaká je kvalita překladu?

U jazyků s latinkou je kvalita překladu 95-97 %. U jazyků s cyrilicí je to nejméně 93 %. U ostatních jazyků, jako je japonština a čínština, jsme byli schopni tuto kvalitu určit ještě méně. Odhadujeme ji minimálně na 90 %. Doporučujeme vždy pečlivě projít několik věcí:

 • Názvy nabídek: vzhledem k omezenému počtu slov mohou být některá slova nahrazena nesprávným synonymem.
 • Domovské stránky a další velmi důležité stránky.
 • Všeobecné obchodní podmínky a další právní dokumenty.

Kvalitu lze snadno zvýšit na 98-99 % pomocí našeho nástroje Clonable, a to prostřednictvím našeho velmi jednoduchého editoru a pravidel pro nahrazování. Korektor dokáže stránku velmi rychle vylepšit. Celkově i s korektorem utratíte výrazně méně peněz, než kdybyste si vše nechali přeložit a zadat ručně.

Více informací o kvalitě překladu najdete na adrese: https://www.clonable.cz/kwaliteit-vertalingen-clonable-ai-vertaalmachine/.

Jak spustit Clonable?

Po vytvoření účtu můžete začít používat stránku Clonable. Můžete zde vytvořit si účet přímo. Po vytvoření účtu okamžitě získáte přístup k ovládacímu panelu Clonable. Na ovládacím panelu můžete okamžitě začít vytvářet klon.

Mohu si opravdu vyzkoušet Clonable zdarma?

Ano, můžete si vytvořit klon svých webových stránek zcela zdarma a nezávazně a vyzkoušet si ho na 14 dní Clonable. Během zkušební doby bude přeložen pouze omezený počet stránek.

Mohu pro svůj webový obchod použít Clonable?

Ano, pro svůj webový obchod můžete použít také Clonable. Skvěle fungují Magento, Shopware, Woocommerce, Logic4 a spousta dalších systémů. Mějte však na paměti, že CMS systémy jako Lightspeed a Shopify mohou mít při použití Clonable omezenější funkce , např. captcha kódy, některé pluginy, některé filtry atd.

Bude můj přeložený web indexován vyhledávači?

Vaše přeložené webové stránky budou indexovány až poté, co se rozhodnete odstranit "No-index". Je důležité, abyste před vypnutím "no-index" dokončili všechny požadované kroky v ovládacím panelu Clonable. Teprve po dokončení těchto kroků a zakázání no-indexu budou vaše webové stránky indexovány.

Propojení účtů

Jak propojím svůj účet Google Analytics?

Pokyny k propojení účtu Google Analytics budou následovat. U webových obchodů je dobré vědět, že konverze raději měříme ve stejném analytickém účtu jako původní webový obchod.

Jak propojím službu Google Search Console s klonovaným webem?

Klonovaný web můžete přidat do konzoly Google Search Console stejným způsobem jako normální web.
Přidat poperty → zadejte název domény nebo adresu URL

Clonable Back-End

Jak mohu pracovat v back-endu klonovaného webu?

Klonovaný web nemá vlastní back-end, protože se jedná o živou kopii pouze front-endu. Veškeré změny v back-endu původního webu se automaticky projeví i na přeloženém klonu. Když pouze na klonovaném místě chcete provést změny, například přidat klíčová slova nebo změnit loga, můžete je upravit v nabídce na adrese Clonable.

Co mohu změnit v zadní části?

Na webu Clonable lze snadno přizpůsobit téměř vše. Chcete-li své webové stránky lokalizovat, můžete snadno přizpůsobit následující věci:

 • (Hledat) slova
 • Obrázky
 • Zobrazit nebo nezobrazit texty
 • Loga
 • USP
 • Předvolby:
  • Způsoby platby
  • Země dodání
 • Adresy URL
 • Zdroje XML
 • atd.

Žádost o klon

Za jak dlouho bude můj klon připraven?

Během 10 minut je klon již vytvořen a připraven k použití. Často však trvá déle, než je web dostupný kdekoli na světě kvůli změnám DNS. Bohužel jako Clonable také nemůžeme ovlivnit dobu, kterou vaše IT společnost potřebuje ke správnému nastavení jazykových značek. První změny však můžete začít provádět již nyní. Počítáme s dvoutýdenní přípravnou dobou.

Jaké jsou náklady na klonované webové stránky?

Aktuální přehled našich cen najdete na stránce Ceny na Clonable. Pro cenovou nabídku webových stránek nebo obchodu na míru nás prosím kontaktujte.

Jaké údaje jsou potřeba k žádosti o klonování?

Clonable funguje s většinou webových stránek a mnoha webovými obchody. Chcete-li zjistit, zda jsou vaše webové stránky nebo obchod vhodné pro klonování, můžete si snadno vytvořit ukázku prostřednictvím paneluClonable Dashboard. Přesvědčili jste se o síle Clonable? Pak si vyberte balíček, který vám nejvíce vyhovuje, a vyplňte své platební údaje. To je vše, nic víc nepotřebujeme!

Máte ještě otázky?

Pak vyplňte níže uvedený formulář.