🎉 Spustili jsme náš nový plugin pro WordPress! Stáhnout nyní

Silniční mapa

Clonable neustále optimalizuje svůj produkt!

Silniční mapa záhlaví

Clonable neustále optimalizuje svůj produkt. Co lze očekávat v blízké budoucnosti? Nezapomeňte sjet dolů k "Nadcházejícím funkcím", abyste věděli, co můžete očekávat. Podívejte se také na naše žádané funkce

Nadcházející funkce

Počátek roku 2025

Odběr XML feedu

Clonable s velkou pravděpodobností spustí odběr XML feedu, který vám umožní jednorázový nebo dynamický překlad XML feedu a také náhradní pravidla pro zvýšení kvality. Časem pro něj chceme vytvořit také editor, aby byla korektura ještě snazší.

Počátek roku 2025

Převod textu na obrázky

Rádi bychom v některých případech umožnili také překlad textu do obrázků, abychom zákazníkům ušetřili čas při nahrazování obrázků. Nyní jsme prověřili některé případy použití, ale pro zákazníky má tato funkce nižší prioritu, takže její vývoj byl odložen.

Q4 2024

Odkazy s Mijnwebwinkel / CCV Shop / Bol.com

Clonable bude ve spolupráci s nimi pracovat na vytváření jednoduchých odkazů na překladová řešení pro určité platformy. V jakém pořadí budou připraveny, není v tuto chvíli jasné.

Q4 2024

AI - také více bloků, celé stránky a celé webové stránky

Namísto 1 bloku najednou chceme zpřístupnit funkce pro více bloků, celé stránky a celé webové stránky.

Q4 2024

WordPress - Integrace kontaktních formulářů

Pro populární kontaktní formuláře chceme vytvořit vícejazyčné rozšíření.

Q3 2024

Funkce podsložky vedle Wordpressu - klonování na původní doménu podsložky

V současné době je běžné klonování na nové nebo subdoméně. Chceme také nabídnout možnost subadresáře pro všechny zákazníky, kteří nejsou uživateli aplikace WordPress. Někteří zákazníci si to přejí kvůli budování své značky. Nyní to testujeme a s řešením na míru je to již možné, ale stále jsou za to poměrně vysoké náklady.

Q3 2024

Podpora arabského jazyka RTL

Arabština již funguje dobře, ale obsah je také třeba lépe zarovnat zprava doleva, což v současné době není zcela dokonale provedeno.

Q3 2024

Nepřeložené stránky

Některé stránky nechcete překládat vůbec. Bylo by dobré, kdybyste je mohli nahrát a uvést, zda chcete, aby byly přeloženy některé další bloky těchto stránek. Například zápatí, hlavička atd.

Q3 2024

WooCommerce - Úprava cen produktů

Pro přijetí mezinárodních cenových strategií je užitečné, pokud lze pro jednotlivé klony použít různé ceny.

Q3 2024

WooCommerce - Přizpůsobení měny

Pro WooCommerce chceme usnadnit používání různých měn pro jednotlivé klony.

srpen 2024

Aplikace Shopify

Abychom rozšířili kompatibilitu a možnosti služby Shopify, vyvíjíme pro ni speciální aplikaci.

červen 2024

Magento url plugin

V systému Magento by zásuvný modul mohl výrazně zlepšit některé funkce pro překlad URL. Za tímto účelem vyvineme zásuvný modul v několika krocích. Jeho první verze bude vydána přibližně v červnu.

červen 2024

AI - Mezinárodní SEO

Chceme usnadnit použití SEO v mezinárodních klonech, a to pomocí výzev, klíčových slov atd.

červen 2024

AI - Tón hlasu

Pro marketing je dobré, když lze upravit tón hlasu. Pomocí něj lze například o určitém produktu vyprávět tlumeněji nebo vášnivěji. Nebo lze o něco více zdůraznit určitý prvek, protože ten je pro mezinárodní cílovou skupinu důležitější než pro cílovou skupinu v jejím vlastním jazyce.

květen 2024

Kalkulačka nákladů na webové stránky

Abychom mohli zkontrolovat, z kolika znaků se skládá webová stránka, chceme rozšířit počítadlo znaků, které jsme již vytvořili pro interní použití, a připravit jej pro potenciální zákazníky. Zákazníci tak budou moci odhadnout, kolik překladových kreditů potřebují.

květen 2024

Zlepšení funkcí SPA / Nuxt / Next

U některých webových stránek nelze nyní vždy vygenerovat stránky Clonable. Jedná se především o weby SPA / Nuxt / Next. Chceme kompatibilitu výrazně rozšířit, aby nebylo možné klonovat jen 5 % webů, ale asi 50 %.

červen 2024

Povolení ukládání změn

Použít jako agentura změny SEO na klon a poté upravit stejnou stránku na původním webu? Obvykle pak změny SEO zmizí. Chceme tomu předejít tím, že pro klienty vytvoříme jakýsi "zámek". Ty mohou zachovat změny SEO v přeložené verzi, přestože se původní webové stránky změní.

květen 2024

Vlámský dialekt

Z Nizozemska se nás často ptají, zda se můžeme klonovat také k vlámskému dialektu. Pro tento účel připravujeme řešení.

květen 2024

Slovník

Někteří klienti již předem vědí, jak chtějí v překladu používat určitá slova. Pro ně zavedeme "slovníček", který jim umožní specifikovat jejich vlastní žargon, takže určitá slova budou vždy přeložena stejným způsobem.

duben 2024

Překlady v prohlížeči pro zákazníky

Aby bylo možné přeložit i některé prvky, které nejsou přeloženy, bude k dispozici speciální funkce s překlady v prohlížeči.

duben 2024

Funkce zálohování

Někteří zákazníci s rozsáhlými weby požadovali funkci zálohování, která by jim umožnila mít vždy k dispozici zálohu všech stránek a překladů HTML i v případech, kdy by došlo k problémům na adrese Clonable.

duben 2024

Dolarové předplatné

Kromě placení v eurech umožňujeme také předplatné v dolarech. To usnadňuje používání stránek Clonable zahraničním zákazníkům mimo eurozónu.

Dokončené funkce

březen 2024

Nové nastavení trychtýře

Tato aktualizace mění trychtýř nastavení klonování, zajistili jsme, aby zákazníci lépe pochopili, které úkoly ještě potřebují a mohou pro své klony provést, a proto jsme dodatečně rozlišili typ úkolu pro klonování.

březen 2024

Příležitost k demonstraci během zkušebního období

Protože se při nastavování nového webu někdy stále objevují nejasnosti, zabudovali jsme funkci pro přímé oslovení zákaznického servisu: zařazení ukázkové akce je mnohem jednodušší a zohledňuje čas, který si zákazník přeje.

březen 2024

Formální a neformální používání jazyka

V některých jazycích je to velmi důležité, např. pro Německo. Zákazníci si nyní mohou vybrat, jakou formu adresy chtějí použít. Formálnější, neformálnější nebo podobnou původní webové stránce.

březen 2024

Partneři mohou předávat kontakty

Aby bylo pro prodejce/partnery snazší předávat nové potenciální klienty, byla do systému zabudována funkce, která umožňuje partnerům vkládat do systému potenciální klienty, s nimiž sami hovořili. Když se lead nakonec sám přihlásí k odběru, je automaticky přiřazen prodejci a je mu vyplacena provize.

březen 2024

Arabština

Arabština byla pro naše (potenciální) zákazníky žádaným jazykem. Od té doby byla přidána.

únor 2024

Kompatibilita s CCV-Shop

Tato aktualizace opravuje chybu, která způsobovala, že nebyly přeloženy všechny bloky v Ccv Shopu. Tato aktualizace také přidává podporu pro datový formát Jaxon používaný aplikací CCV Shop. Kromě toho aktualizace zajišťuje, aby se tlačítka v dialogových oknech automaticky překládala také v aplikaci CCV Shop. Tyto aktualizace výrazně zvýšily kompatibilitu s aplikací CCV Shop.

únor 2024

Zlepšení týmů

Tato aktualizace přidává do týmů několik aktualizací QOL:

 • Můžete zjistit, kdo byl pozván do týmu
 • Může odstranit pozvánky
 • Vidí pozvánky, jejichž platnost vypršela

leden 2024

Dynamické IP adresy pro weby + kontrola, zda se změnila IP adresa.

Pokud je klon nedostupný po dobu alespoň 3 hodin, provádí se nyní kontrola, zda se nezměnila původní IP adresa. Pokud ano, aktualizuje se IP adresa původu a pokusí se problém automaticky vyřešit. Nová úloha na pozadí, která u webů s dynamickou IP adresou každou hodinu kontroluje, zda web stále správně funguje.

leden 2024

Funkce AI týkající se korektur / vylepšení

Zaznamenali jsme potřebu funkce korektury. I když samozřejmě nikdy nemůžeme překládat s umělou inteligencí stejně dobře jako rodilý překladatel, můžeme se tomu pomocí umělé inteligence co nejvíce přiblížit. V současné době pracujeme na funkci, která umožní nechat překlady opět zkontrolovat AI. Ta bude poskytovat lepší výsledky, a proto bude brzy integrována.

prosinec 2023

Americká angličtina a brazilská portugalština

Umožnili jsme volbu mezi různými formami jazyka. V tomto případě pro americkou angličtinu a brazilskou portugalštinu.

prosinec 2023

Funkce WooCommerce v pluginu WordPress

Mnoho uživatelů internetových obchodů WooCommerce by chtělo více funkcí pro provozování svého internetového obchodu na mezinárodní úrovni. Máme na mysli:
- měnovou konverzi pro klonování, která by umožnila přejít ze země platící eurem například do Dánska.
- Změny sortimentu pro zahraniční klon
- Změny cen v zahraničním klonu
- Vyloučení stránek

listopad 2023

Překlad Javascriptu a externích zdrojů prostřednictvím prohlížeče

V mnoha případech je menší problém, pokud obsah není přeložen ve zdrojovém kódu, ale důležitější je, aby pro uživatele vypadal dobře přeložený. Proto jsme umožnili překládat javascript a externí zdroje prostřednictvím prohlížeče. Tato funkce je možná pouze pro přispěvatele na samotné stránce Clonable.

listopad 2023

Brazilská portugalština

Umožnili jsme volbu mezi různými formami jazyka. Alespoň v případě portugalštiny pro Brazílii.

říjen 2023

WordPress plugin verze 2

Zásuvný modul Wordpress byl rozšířen. K dispozici je skript pro integraci přepínače jazyků, takže uživatelé jej mohou nainstalovat ještě rychleji a snadněji bez technických znalostí. Je zde zabudována funkce podsložky, díky které uživatelé nemusí provádět konfiguraci dns a ještě snadněji mohou používat stránku Clonable bez technických znalostí. K dispozici je také odkaz na ovládací panel Clonable.

prosinec 2022

nové překlady url adresy palubní desky

Překlad URL by mohl být lepší. Od nynějška má návštěvník přehled o všech přeložených urlech a může je také snadno ručně upravovat.

červen 2023

Nový vyhledávač Clonable Site Search

Ve vašem klonu vyhledávač obvykle vyhledává v původním jazyce. U klonu ve stejném jazyce to není problém, ale v jiném jazyce je to docela nepříjemné. Vyvinuli jsme pro to řešení v rámci webu Clonable.

Navíc: pokud zákazník používá vyhledávací modul, který funguje na bázi feedu (např. Doofinder, Sooqr apod.), funguje bez problémů s Clonable. To je častý případ internetových obchodů.

květen 2023

Připomínky k pravidlům nahrazování

Všimli jsme si, že uživatelé někdy nevědí, k čemu slouží pravidla substituce. Někdy náhradní pravidlo vytvořil jiný uživatel nebo služba podpory Clonable. Bylo by tedy dobré, kdyby bylo možné připojit nějaký štítek, ze kterého by bylo jasné, k čemu pravidlo slouží.

duben 2023

Přepínač jazyků

Mnoho zákazníků se ptá na přidání vlajek / výběr země. Nyní tuto možnost začleňujeme, aby si zákazníci mohli sami snadno přidat přepínač jazyků na své webové stránky i na své klonované webové stránky prostřednictvím skriptu.

duben 2023

Dynamické kanály

Zákazníci webového obchodu, kteří používají náš modul pro překlady XML, uvedli, že by uvítali funkci dynamického kanálu, která by každý den nebo týden obnovovala kanál XML novými překlady. To se nyní podařilo.

Pokud je tato možnost povolena, aktualizují se kanály XML:

 • Uživatel si může zvolit, jak často se bude XML feed aktualizovat (za příplatek).
 • Zákazníci si mohou nastavit měsíční rozpočet pro XML feed.
 • Po dosažení rozpočtu obdrží zákazníci oznámení o této skutečnosti.
 • Zákazníci si mohou zobrazit různé kvóty kanálů na stránce využití a vyúčtování.
 • Podpora větších kanálů až do velikosti 50 MB

březen 2023

náhled klonů

Zákazníci si budou moci snadno vytvořit vlastní klon náhledu s omezeným počtem přeložených znaků.

březen 2023

Nový proces registrace

Abychom zákazníkům registraci ještě více usnadnili, výrazně vylepšujeme a zjednodušujeme proces registrace. Například bude také možné zaregistrovat doménu na adrese Clonable, poté budou všechna nastavení pro tuto mezinárodní doménu připravena k okamžitému vytvoření klonu. Zákazníci se tak již nebudou muset zabývat procesem změny DNS, pokud budou chtít.

únor 2023

Norština

Přidali jsme norštinu jako jazyk, do kterého a z kterého můžete překládat.

prosinec 2022

Denní kontrola, zda je stránka stále živá

Pokud zákazníci změní své záznamy DNS oid, může se stát, že klonované webové stránky budou offline, aniž by si toho všimli. Chceme pro to zabudovat signál.

listopad 2022

Menší balení XS

Pro zákazníky s menšími nebo poměrně statickými webovými stránkami jsme přidali malý balíček "udělej si sám". Za 15 € můžete začít sami s Clonable, bez podpory a kdykoli si můžete dokoupit další znaky. Cena tohoto znaku je však mnohem vyšší.

říjen 2022

Partnerský program

Budujeme partnerský program, aby partneři mohli doporučovat zákazníky a získávat atraktivní provize.

říjen 2022

zástupná stránka při vytváření nových klonů

Abychom zajistili profesionálnější vzhled, vytvořili jsme při vytváření klonu zástupnou stránku. Ta se obnovuje, dokud není klon připraven.

říjen 2022

Korejský

Přidali jsme korejštinu jako jazyk, do kterého a z kterého můžete překládat. Jelikož se nejedná o latinku nebo cyrilici, poskytujeme o něco menší záruku na kvalitu překladu. Více se o tom přesvědčíme při testování.

červenec 2023

Nové webové stránky Clonable

Vlastní webové stránky Clonable potřebovaly obnovit. Nová verze je rychlejší, přehlednější a design a snadné používání je všude tip ťop.

říjen 2022

Ukrajinský

Přidali jsme ukrajinštinu jako jazyk, do kterého a z kterého můžete překládat.

říjen 2022

Sledování konverzí

Aby zákazníci mohli používat sledování konverzí, byla do webu Clonable zabudována funkce, která to umožňuje.....

září 2022

počítadlo znaků (interní použití)

Abychom zjistili, kolik znaků webová stránka obsahuje, vytvořili jsme počítadlo znaků, které s malou chybou zjistí, zda webová stránka obsahuje 400 000 nebo např. 1,5 milionu znaků. To klientům usnadňuje výběr předplatného.

srpen 2022

kolik dní zbývá do příchodu nového měsíce

Od této chvíle se na ovládacím panelu zákazníka zobrazí, kdy bude mít zákazník opět přístup ke svému měsíčnímu kreditu znaků. Zákazník se tak může snadněji rozhodnout, zda přidá obsah nebo zda se rozhodne koupit další znaky.

srpen 2022

překlady url v kanálech XML

Od nynějška budou překládány také URL adresy v kanálech XML.

červenec 2022

Turečtina a indonéština

Přidali jsme turečtinu a indonéštinu jako jazyky, do kterých a z kterých můžete překládat.

červenec 2022

významná aktualizace editoru

 • Přehled všech změn provedených v klonu
 • Přehled všech změn v jednotlivých překladech
 • Přehled všech změn SEO
 • Změna stylu dialogových oken, aby vypadala stejně na každém klonu.
 • Úprava stylu tlačítek v editoru tak, aby se při každém klonování měnila co nejméně.
 • Umístění tlačítek editoru do vyskakovacího dialogu pro lepší přehlednost
 • Přidán způsob úpravy polohy tlačítek pro snadnější úpravy

červen 2022

Vytvoření bílého místa

Přizpůsobení stylů a editoru.

červen 2022

Seznamy slov pro změnu textů

 • Nová karta pro seznamy slov na stránce s pravidly nahrazování (nahrazování textu).
 • Vyhledávací pole a stránkování pro snadné vyhledávání slov.
 • Potvrzení pro odstranění slov.
 • Lze nahradit jedno nebo více slov najednou.
 • Pravidla automaticky přejímají psaní velkých písmen. Pro záměnu slov s velkým a malým počátečním písmenem je tedy zapotřebí pouze jedno pravidlo.
 • Pravidla lze nastavit tak, aby rozlišovala malá a velká písmena. Automatické psaní velkých písmen je pak rovněž vypnuto.
 • Pravidla lze zrušit, pokud je pravidlo odstraněno.
 • Pokud je fragment upraven pomocí editoru, na který se vztahuje pravidlo, toto pravidlo se pro daný fragment nevrátí.
 • Pro nové překlady se pravidla použijí v pořadí přidání.
 • Nahrazení textu se týká pouze přeložených úryvků.
 • Nahrazení textu se použije před běžnými pravidly nahrazování.

červen 2022

Partneři na přístrojové desce

Naši spolupracující partneři, jako například PostNL, budou mít v našem přístrojovém panelu své místo. Záměrem je, aby zde byly uvedeny všechny druhy dalších důležitých služeb elektronického obchodování, aby zákazníci mohli rychle a snadno vylepšit své webové stránky nebo internetový obchod.

červen 2022

Editor obrázků

Editor lze nyní použít také k nahrazování obrázků.

 • Vytváří pravidla pro nahrazení obrázku při jeho nahrazení.
 • Zjistí, kdy je stávající pravidlo upraveno.
 • Zjistí, kdy je pravidlo zrušeno, a odstraní je.
 • Zjistí, když se uživatel pokusí vytvořit stejné pravidlo dvakrát, a navrhne použití náhradních pravidel.
 • Na některých stránkách tlačítko nefunguje správně. Pak je (téměř) neviditelný, nebo podkladové tlačítko také provede svou akci, což může vést ke změně stránky.

duben 2022

Zdroje XML

Pomocí webu Clonable je také možné přeložit kanály XML vašeho webu. XML kanály jsou obvykle nákupní kanály. Díky tomu mohou být vaše produkty nalezeny například v obchodech Google.

duben 2022

Zásuvný modul Magento

Magento obecně funguje bezchybně s Clonable bez jakýchkoli speciálních úprav.

únor 2022

Plugin pro WordPress

Pro WordPress můžete snadno přidat jazykové značky instalací našeho pluginu a jeho konfigurací s následujícími údaji. Pokud potřebujete přidat nebo odebrat jazykové značky (například proto, že je na webu již máte), můžete jednoduše upravit data JSON.

únor 2022

Nákupy "dalších balíčků překladových znaků

Abychom zajistili, že zákazníkům nedojdou překladové znaky při menších předplatných, chceme zavést "překladové balíčky". Můžete si například koupit 100 000, 1 000 000 nebo 5 000 000 znaků.

leden 2022

MyWebstore

Od 07-01-2022 je MijnWebwinkel lépe podporován, což znamená, že dříve nepřeložené prvky, jako jsou filtry a text v pokladně, jsou nyní také správně přeloženy.

listopad 2021

Živý editor

Editor typu "co vidíš, to dostaneš" pro úpravu překladů a prvků klonu. Tímto způsobem je možné provádět úpravy pouhým kliknutím na to, co chcete na stránce změnit. Díky tomu je také ještě snazší, aby například rodilý korektor prováděl úpravy při procházení webu.

srpen 2021

Automaticky přeložené URL adresy

Dříve se musely adresy URL překládat prostřednictvím nahrávání. Nyní to již není nutné. U klonů v jiném jazyce se automaticky překládají adresy URL. Existují také možnosti, jak změnit adresy URL.

srpen 2021

Přeložit XML

Byl umožněn překlad XML. To je velmi užitečné například pro sledování produktových kanálů a pro vytváření speciálních vyhledávačů.

Konec července 2021

Z Maďarska do Japonska

Vlastní stránky Clonable naklonované do mnoha jazyků/zemí... praktikujte to, co kážete!

Konec července 2021

JSON

Překlad JSON nebyl donedávna možný. Nyní jsme dosáhli bodu, kdy je to možné. Tato funkce je v současné době ve fázi beta, protože zatím nevíme, zda se nevyskytnou nějaké problémy.

Začátek července 2021

Překlad adres URL pomocí funkce nahrávání

Prostřednictvím škrabáku můžeme zjistit, přeložit a nahrát všechny adresy URL na vašich webových stránkách. Ještě letos bude k dispozici funkce automatického překladu všech URL, takže i při přidání nové stránky se URL automaticky přeloží.

červen 2021

5 minut

a funkce byla vytvořena tak, aby si každý zaměstnanec Clonable mohl během 5 minut vygenerovat zahraniční web jako ukázku. Tato funkce umožnila mnoha lidem rychleji se přesvědčit o užitečnosti Clonable.

leden - červen 2021

Databáze znalostí a webové stránky

V prvních měsících roku 2021 jsme usilovně pracovali na zprovoznění webu. Vytváříme rozsáhlou znalostní databázi pro naše zákazníky, informační videa, vysvětlení atd., usilovně pracujeme na zprovoznění webu.

srpen 2020

Clonable

Vzniká jméno Clonable...

prosinec 2019

Přístrojová deska

První verze palubní desky je umístěna online, aby s ní zákazníci mohli začít pracovat.

Požadované funkce

Metatitul importuje

Chceme, aby SEO na Clonable bylo ještě jednodušší. Například pomocí importu meta titulu.

Přeshraniční výzkum klíčových slov SEO

Clonable chce, aby zahraniční webové stránky byly co nejúspěšnější. Proto chceme ve spolupráci s externími partnery začít nabízet také SEO analýzu klíčových slov. Tak, aby spuštění v zahraničí bylo co nejhladší a nejchytřejší.

Oznámení o náhradách, které již nejsou aktivní

Někdy jsou pravidla, která již nejsou aktivní, protože se webové stránky změnily. Bylo by žádoucí zajistit, aby byl v ovládacím panelu signál, že některá pravidla se stala nepotřebnými.

Provádění změn v editoru je možné i v mobilním editoru

Editor je nyní k dispozici pouze pro zobrazení na ploše.

Platforma korektorů

Chceme vytvořit platformu pro korektory, kde se mohou sami profilovat a kde si je mohou klienti Clonable najímat na všechny druhy zakázek.

Překlad SPA a PWA

Rádi bychom byli schopni převést i tyto technologie.

Možnost vrátit zpět akce mazání

Při vytváření a úpravách pravidel substituce nepřináší změna vždy požadovaný výsledek. Pak by bylo dobré, kdyby klient mohl obnovit stará pravidla.

Právní funkce

Clonable chtěli bychom zákazníkům usnadnit přípravu právně nezbytných dokumentů, jako jsou všeobecné obchodní podmínky atd., pro různé země.