Silniční mapa

Clonable neustále optimalizuje svůj produkt!

Silniční mapa záhlaví

Clonable neustále optimalizuje svůj produkt. Co lze očekávat v blízké budoucnosti? Nezapomeňte sjet dolů k "Nadcházejícím funkcím", abyste věděli, co můžete očekávat. Podívejte se také na naše žádané funkce

Nadcházející funkce

květen 2023

Připomínky k pravidlům nahrazování

Všimli jsme si, že uživatelé někdy nevědí, k čemu slouží pravidla substituce. Někdy náhradní pravidlo vytvořil jiný uživatel nebo služba podpory Clonable. Bylo by tedy dobré, kdyby bylo možné připojit nějaký štítek, ze kterého by bylo jasné, k čemu pravidlo slouží.

Konec roku 2023 / začátek roku 2024

Převod textu na obrázky

Rádi bychom v některých případech umožnili také překlad textu do obrázků, abychom zákazníkům ušetřili čas při nahrazování obrázků. Nyní jsme prověřili některé případy použití, ale pro zákazníky má tato funkce nižší prioritu, takže její vývoj byl odložen.

Konec roku 2023

Funkce podsložky vedle Wordpressu - klonování na původní doménu podsložky

V současné době je běžné klonování na nové nebo subdoméně. Chceme také nabídnout možnost podadresáře. Někteří zákazníci to chtějí kvůli budování své značky. Nyní to testujeme a s přizpůsobeným řešením je to již možné, ale stále jsou za to poměrně vysoké náklady.

Konec roku 2023

Odběr XML feedu

Clonable s velkou pravděpodobností spustí odběr XML feedu, který vám umožní jednorázový nebo dynamický překlad XML feedu a také náhradní pravidla pro zvýšení kvality. Časem pro něj chceme vytvořit také editor, aby byla korektura ještě snazší.

Konec roku 2023

Odkazy s Mijnwebwinkel / CCV Shop / Bol.com

Clonable bude ve spolupráci s nimi pracovat na vytváření jednoduchých odkazů na překladová řešení pro určité platformy. V jakém pořadí budou připraveny, není v tuto chvíli jasné.

Konec roku 2023

počítadlo znaků (pro zákazníky)

Abychom mohli zkontrolovat, z kolika znaků se skládá webová stránka, chceme rozšířit počítadlo znaků, které jsme již vytvořili pro interní použití, a připravit jej pro potenciální zákazníky.

říjen 2023

Brazilská portugalština a americká angličtina

Umožníme výběr mezi různými formami jazyka. Alespoň pro portugalštinu v Brazílii a americkou angličtinu.

říjen 2023

Slovník

Někteří klienti již předem vědí, jak chtějí v překladu používat určitá slova. Pro ně zavedeme "slovníček", který jim umožní specifikovat vlastní žargon, takže určitá slova budou vždy přeložena stejným způsobem.

říjen 2023

Formální a neformální používání jazyka

V některých jazycích je to velmi důležité, např. v Německu. Bylo by dobré, kdyby si zákazníci mohli vybrat, jakou formu adresy chtějí použít.

říjen 2023

Povolení ukládání změn

Použít jako agentura změny SEO na klon a poté upravit stejnou stránku na původním webu? Obvykle pak změny SEO zmizí. Chceme tomu předejít tím, že pro klienty vytvoříme jakýsi "zámek". Ty mohou zachovat změny SEO v přeložené verzi, přestože se původní webové stránky změní.

Polovina roku 2023

Arabština

Arabština je pro naše (potenciální) zákazníky žádaným jazykem. Na tom se v současné době pracuje. První testy dopadly dobře.

Konec srpna/září 2023

Překlad Javascriptu a externích zdrojů prostřednictvím prohlížeče

V mnoha případech je menší problém, když obsah není přeložen ve zdrojovém kódu, ale důležitější je, aby pro uživatele vypadal dobře přeložený. Proto chceme umožnit překlad javascriptu a externích zdrojů prostřednictvím prohlížeče. To usnadní překlad webových stránek zejména menším webům a lidem s menšími technickými znalostmi.

Začátek srpna 2023

Wordpress plugin verze 2

Zásuvný modul Wordpress bude rozšířen. Bude vytvořen skript pro integraci přepínače jazyků, takže uživatelé jej budou moci nainstalovat ještě rychleji a snadněji bez technických znalostí. Bude zabudována funkce podsložek, díky které uživatelé nebudou muset provádět konfiguraci dns a používání stránek Clonable bude ještě jednodušší i bez technických znalostí. K dispozici bude také odkaz na ovládací panel Clonable.

Dokončené funkce

červenec 2023

Nové webové stránky Clonable

Vlastní webové stránky Clonable potřebovaly obnovit. Nová verze je rychlejší, přehlednější a design a snadné používání je všude tip ťop.

červen 2023

Nový vyhledávač Clonable Site Search

Ve vašem klonu vyhledávač obvykle vyhledává v původním jazyce. U klonu ve stejném jazyce to není problém, ale v jiném jazyce je to docela nepříjemné. Vyvinuli jsme pro to řešení v rámci webu Clonable.

Navíc: pokud zákazník používá vyhledávací modul, který funguje na bázi feedu (např. Doofinder, Sooqr apod.), funguje bez problémů s Clonable. To je častý případ internetových obchodů.

květen 2023

Připomínky k pravidlům nahrazování

Všimli jsme si, že uživatelé někdy nevědí, k čemu slouží pravidla substituce. Někdy náhradní pravidlo vytvořil jiný uživatel nebo služba podpory Clonable. Bylo by tedy dobré, kdyby bylo možné připojit nějaký štítek, ze kterého by bylo jasné, k čemu pravidlo slouží.

Koncem března

Nový proces registrace

Abychom zákazníkům registraci ještě více usnadnili, výrazně vylepšujeme a zjednodušujeme proces registrace. Například bude také možné zaregistrovat doménu na adrese Clonable, poté budou všechna nastavení pro tuto mezinárodní doménu připravena k okamžitému vytvoření klonu. Zákazníci se tak již nebudou muset zabývat procesem změny DNS, pokud budou chtít.

prosinec 2022

Denní kontrola, zda je stránka stále živá

Pokud zákazníci změní své záznamy DNS oid, může se stát, že klonované webové stránky budou offline, aniž by si toho všimli. Chceme pro to zabudovat signál.

prosinec 2022

nové překlady url adresy palubní desky

Překlad URL by mohl být lepší. Od nynějška má návštěvník přehled o všech přeložených urlech a může je také snadno ručně upravovat.

listopad 2022

Menší balení XS

Pro zákazníky s menšími nebo poměrně statickými webovými stránkami jsme přidali malý balíček "udělej si sám". Za 15 € můžete začít sami s Clonable, bez podpory a kdykoli si můžete dokoupit další znaky. Cena tohoto znaku je však mnohem vyšší.

říjen 2022

Korejský

Přidali jsme korejštinu jako jazyk, do kterého a z kterého můžete překládat. Jelikož se nejedná o latinku nebo cyrilici, poskytujeme o něco menší záruku na kvalitu překladu. Více se o tom přesvědčíme při testování.

únor 2023

Norština

Přidali jsme norštinu jako jazyk, do kterého a z kterého můžete překládat.

říjen 2022

Ukrajinský

Přidali jsme ukrajinštinu jako jazyk, do kterého a z kterého můžete překládat.

říjen 2022

zástupná stránka při vytváření nových klonů

Abychom zajistili profesionálnější vzhled, vytvořili jsme při vytváření klonu zástupnou stránku. Ta se obnovuje, dokud není klon připraven.

říjen 2022

Partnerský program

Budujeme partnerský program, aby partneři mohli doporučovat zákazníky a získávat atraktivní provize.

říjen 2022

Sledování konverzí

Aby zákazníci mohli používat sledování konverzí, byla do webu Clonable zabudována funkce, která to umožňuje.....

září 2022

počítadlo znaků (interní použití)

Abychom zjistili, kolik znaků webová stránka obsahuje, vytvořili jsme počítadlo znaků, které s malou chybou zjistí, zda webová stránka obsahuje 400 000 nebo např. 1,5 milionu znaků. To klientům usnadňuje výběr předplatného.

Konec března/začátek dubna

Přepínač jazyků

Mnoho zákazníků se ptá na přidání vlajek / výběr země. Nyní tuto možnost začleňujeme, aby si zákazníci mohli sami snadno přidat přepínač jazyků na své webové stránky i na své klonované webové stránky prostřednictvím skriptu.

Konec dubna

Dynamické kanály

Zákazníci webového obchodu, kteří používají náš modul pro překlady XML, uvedli, že by uvítali funkci dynamického kanálu, která by každý den nebo týden obnovovala kanál XML novými překlady. To se nyní podařilo.

Pokud je tato možnost povolena, aktualizují se kanály XML:

 • Uživatel si může zvolit, jak často se bude XML feed aktualizovat (za příplatek).
 • Zákazníci si mohou nastavit měsíční rozpočet pro XML feed.
 • Po dosažení rozpočtu obdrží zákazníci oznámení o této skutečnosti.
 • Zákazníci si mohou zobrazit různé kvóty kanálů na stránce využití a vyúčtování.
 • Podpora větších kanálů až do velikosti 50 MB

Koncem března

náhled klonů

Zákazníci si budou moci snadno vytvořit vlastní klon náhledu s omezeným počtem přeložených znaků.

srpen 2022

kolik dní zbývá do příchodu nového měsíce

Od této chvíle se na ovládacím panelu zákazníka zobrazí, kdy bude mít zákazník opět přístup ke svému měsíčnímu kreditu znaků. Zákazník se tak může snadněji rozhodnout, zda přidá obsah nebo zda se rozhodne koupit další znaky.

srpen 2022

překlady url v kanálech XML

Od nynějška budou překládány také URL adresy v kanálech XML.

červenec 2022

Turečtina a indonéština

Přidali jsme turečtinu a indonéštinu jako jazyky, do kterých a z kterých můžete překládat.

červenec 2022

významná aktualizace editoru

 • Přehled všech změn provedených v klonu
 • Přehled všech změn v jednotlivých překladech
 • Přehled všech změn SEO
 • Změna stylu dialogových oken, aby vypadala stejně na každém klonu.
 • Úprava stylu tlačítek v editoru tak, aby se při každém klonování měnila co nejméně.
 • Umístění tlačítek editoru do vyskakovacího dialogu pro lepší přehlednost
 • Přidán způsob úpravy polohy tlačítek pro snadnější úpravy

červen 2022

Vytvoření bílého místa

Přizpůsobení stylů a editoru.

červen 2022

Seznamy slov pro změnu textů

 • Nová karta pro seznamy slov na stránce s pravidly nahrazování (nahrazování textu).
 • Vyhledávací pole a stránkování pro snadné vyhledávání slov.
 • Potvrzení pro odstranění slov.
 • Lze nahradit jedno nebo více slov najednou.
 • Pravidla automaticky přejímají psaní velkých písmen. Pro záměnu slov s velkým a malým počátečním písmenem je tedy zapotřebí pouze jedno pravidlo.
 • Pravidla lze nastavit tak, aby rozlišovala malá a velká písmena. Automatické psaní velkých písmen je pak rovněž vypnuto.
 • Pravidla lze zrušit, pokud je pravidlo odstraněno.
 • Pokud je fragment upraven pomocí editoru, na který se vztahuje pravidlo, toto pravidlo se pro daný fragment nevrátí.
 • Pro nové překlady se pravidla použijí v pořadí přidání.
 • Nahrazení textu se týká pouze přeložených úryvků.
 • Nahrazení textu se použije před běžnými pravidly nahrazování.

červen 2022

Partneři na přístrojové desce

Naši spolupracující partneři, jako například PostNL, budou mít v našem přístrojovém panelu své místo. Záměrem je, aby zde byly uvedeny všechny druhy dalších důležitých služeb elektronického obchodování, aby zákazníci mohli rychle a snadno vylepšit své webové stránky nebo internetový obchod.

červen 2022

Editor obrázků

Editor lze nyní použít také k nahrazování obrázků.

 • Vytváří pravidla pro nahrazení obrázku při jeho nahrazení.
 • Zjistí, kdy je stávající pravidlo upraveno.
 • Zjistí, kdy je pravidlo zrušeno, a odstraní je.
 • Zjistí, když se uživatel pokusí vytvořit stejné pravidlo dvakrát, a navrhne použití náhradních pravidel.
 • Na některých stránkách tlačítko nefunguje správně. Pak je (téměř) neviditelný, nebo podkladové tlačítko také provede svou akci, což může vést ke změně stránky.

duben 2022

Zdroje XML

Pomocí webu Clonable je také možné přeložit kanály XML vašeho webu. XML kanály jsou obvykle nákupní kanály. Díky tomu mohou být vaše produkty nalezeny například v obchodech Google.

duben 2022

Zásuvný modul Magento

Magento obecně funguje bezchybně s Clonable bez jakýchkoli speciálních úprav.

únor 2022

Plugin pro WordPress

Pro WordPress můžete snadno přidat jazykové značky instalací našeho pluginu a jeho konfigurací s následujícími údaji. Pokud potřebujete přidat nebo odebrat jazykové značky (například proto, že je na webu již máte), můžete jednoduše upravit data JSON.

únor 2022

Nákupy "dalších balíčků překladových znaků

Abychom zajistili, že zákazníkům nedojdou překladové znaky při menších předplatných, chceme zavést "překladové balíčky". Můžete si například koupit 100 000, 1 000 000 nebo 5 000 000 znaků.

leden 2022

MyWebstore

Od 07-01-2022 je MijnWebwinkel lépe podporován, což znamená, že dříve nepřeložené prvky, jako jsou filtry a text v pokladně, jsou nyní také správně přeloženy.

listopad 2021

Živý editor

Editor typu "co vidíš, to dostaneš" pro úpravu překladů a prvků klonu. Tímto způsobem je možné provádět úpravy pouhým kliknutím na to, co chcete na stránce změnit. Díky tomu je také ještě snazší, aby například rodilý korektor prováděl úpravy při procházení webu.

srpen 2021

Automaticky přeložené URL adresy

Dříve se musely adresy URL překládat prostřednictvím nahrávání. Nyní to již není nutné. U klonů v jiném jazyce se automaticky překládají adresy URL. Existují také možnosti, jak změnit adresy URL.

srpen 2021

Přeložit XML

Byl umožněn překlad XML. To je velmi užitečné například pro sledování produktových kanálů a pro vytváření speciálních vyhledávačů.

Konec července 2021

Z Maďarska do Japonska

Vlastní stránky Clonable naklonované do mnoha jazyků/zemí... praktikujte to, co kážete!

Konec července 2021

JSON

Překlad JSON nebyl donedávna možný. Nyní jsme dosáhli bodu, kdy je to možné. Tato funkce je v současné době ve fázi beta, protože zatím nevíme, zda se nevyskytnou nějaké problémy.

Začátek července 2021

Překlad adres URL pomocí funkce nahrávání

Prostřednictvím škrabáku můžeme zjistit, přeložit a nahrát všechny adresy URL na vašich webových stránkách. Ještě letos bude k dispozici funkce automatického překladu všech URL, takže i při přidání nové stránky se URL automaticky přeloží.

červen 2021

5 minut

a funkce byla vytvořena tak, aby si každý zaměstnanec Clonable mohl během 5 minut vygenerovat zahraniční web jako ukázku. Tato funkce umožnila mnoha lidem rychleji se přesvědčit o užitečnosti Clonable.

leden - červen 2021

Databáze znalostí a webové stránky

V prvních měsících roku 2021 jsme usilovně pracovali na zprovoznění webu. Vytváříme rozsáhlou znalostní databázi pro naše zákazníky, informační videa, vysvětlení atd., usilovně pracujeme na zprovoznění webu.

srpen 2020

Clonable

Vzniká jméno Clonable...

prosinec 2019

Přístrojová deska

První verze palubní desky je umístěna online, aby s ní zákazníci mohli začít pracovat.

Požadované funkce

Metatitul importuje

Chceme, aby SEO na Clonable bylo ještě jednodušší. Například pomocí importu meta titulu.

Přeshraniční výzkum klíčových slov SEO

Clonable chce, aby zahraniční webové stránky byly co nejúspěšnější. Proto chceme ve spolupráci s externími partnery začít nabízet také SEO analýzu klíčových slov. Tak, aby spuštění v zahraničí bylo co nejhladší a nejchytřejší.

Nepřekládejte stránky

Některé stránky možná nebudete chtít překládat vůbec. Bylo by dobré, kdybyste je mohli nahrát a uvést, zda chcete, aby byly přeloženy některé další bloky těchto stránek. Například zápatí, hlavičku atd.

Značky na blok, aby se zabránilo překladu určitého obsahu

Některé texty nemusíte chtít překládat jako webové stránky. Chceme, aby bylo možné používat jednoduché značky, které zákazníkům umožní toto nastavení.

Oznámení o náhradách, které již nejsou aktivní

Někdy jsou pravidla, která již nejsou aktivní, protože se webové stránky změnily. Bylo by žádoucí zajistit, aby byl v ovládacím panelu signál, že některá pravidla se stala nepotřebnými.

Možnost pavouka pro zákazníky

Chceme umožnit zákazníkům, kteří přidávají velké množství obsahu, aby zajistili, že zahraniční obsah bude jednou za čas prohledán robotem, takže tyto stránky budou také přeloženy a přímo indexovány.

Provádění změn v editoru je možné i v mobilním editoru

Editor je nyní k dispozici pouze pro zobrazení na ploše.

Platforma korektorů

Chceme vytvořit platformu pro korektory, kde se mohou sami profilovat a kde si je mohou klienti Clonable najímat na všechny druhy zakázek.

Překlad SPA a PWA

Rádi bychom byli schopni převést i tyto technologie.

Možnost vrátit zpět akce mazání

Při vytváření a úpravách pravidel substituce nepřináší změna vždy požadovaný výsledek. Pak by bylo dobré, kdyby klient mohl obnovit stará pravidla.

Právní funkce

Clonable chtěli bychom zákazníkům usnadnit přípravu právně nezbytných dokumentů, jako jsou všeobecné obchodní podmínky atd., pro různé země.

Získávání nápadů na přepsání SEO pomocí AI, jako je ChatGPT

Bylo by dobré mít možnost přepsat/přizpůsobit přeložený obsah pomocí ChatGPT nebo něčeho podobného. Aby tento software s umělou inteligencí začal dávat návrhy pro určité přeložené texty. Mohlo by to být pro zlepšení SEO, ale také například proto, aby bylo možné dříve vytipovat podivné překlady.